Ortodoncja jest dziedziną stomatologii,która specjalizuje się w rozpoznawaniu, zapobieganiu oraz leczeniu wad zębowych i twarzowych.

Ostatnie dziesięciolecie to techniczna rewolucja w ortodoncji.Nowe materiały i techniki umożliwiły powstanie aparatów ortodontycznych zdecydowanie bardziej eststycznych i komfortowych dla pacjenta i z krótszym czasem leczenia.

Zamki ortodontyczne klejone są bezpośrednio na zęby pacjenta.Są to małe urządzenia używane do przymocowania łuku wykonanego z drutu, któremu przesuwa się zęby.Ciągłym ulepszeniom poddawane są również łuki.Nowe druty zrobione są ze stopow metali, które są bardziej giętkie i zachowują pierwotny kształt.Wymagają niewielu wymian łuków, są łatwiejsze do zastosowania, co w konsekwencji zmniejsza liczbę wizyt kontrolnych.

Estetyczne zamki ortodontyczne mogą być w kolorze zęba lub całkowicie przezierne.Poniewaz są one mniej widoczne pomagają wyeliminowaćskrepowanie towarzyszace noszeniu metalowych aparatów ortodontycznych.Alternatywą są również językowe aparaty , gdzie wszystkie zamki klejone są na wewnętrznej /językowej/ powierzchni zęba.Wybór rodzaju aparatu należy omówić z lekarzem ortodontą, ponieważ aparaty językowe nie rozwiązują wszystkich problemów ortodontycznych.

W systemie Damona wykorzystujemy w leczeniu zamki bezligaturowe, zaawansowane technologicznie łuki oraz małe siły .W większości przypadków jest to leczenie bezekstrakcyjne, przebiega szybciej przy mniejszym dyskomforcie w porównaniu z tradycyjnym leczeniem.

Aparaty ortodontyczne mogą poprawić poczucie wartości w każdym wieku i u każdego znas.Zaleca się , aby każde dziecko odbyło wizytę u ortodonty nie póżniej niż w 7 roku życia.Wczesne leczenie ortodontyczne może wyeliminować potrzebę zastosowania bardziej radykalnych środków leczenia.Szybsza interwencja może uczynić łatwiejszym zakończenie leczenia w póżniejszym wieku.

Proste zęby i zdrowy uśmiech są inwestycją, która przynosi zyski przez całe życie.

Kliknij na zdjęcia aby powiększyć

Przed leczeniem

Po leczeniu