Nowa metoda leczenia ortodontycznego bez użycia zamków- INVISALIGNInvisalign

Każdy z nas pragnie mieć piękne, proste zęby, ale nie każdy chce nosić zamki ortodontyczne.
Invisalign to innowacyjna metoda leczenia wielu wad zgryzu, począwszy od zebów stłoczonych lub z dużymi przestrzeniami, zgryzu krzyżowego a skończywszy na leczeniu przodozgryzu i tyłozgryzu.
Plan leczenia Invisalign jest stworzony indywidualnie dla każdego pacjenta.
Przed opracowaniem leczenia nasz lekarz Invisalign wykona wyciski twoich zebów, aby sprawdzić czy można je będzie wyprostować za pomocą systemu Invisalign.
Po zatwierdzeniu takiej możliwości zostanie opracowany szczegółowy plan leczenia z wykorzystaniem ClinCheck naszego narzedzia do tworzenia wirtualnego , trójwymiarowego projektu terapii.
Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia, dzieki temu jescze przed rozpoczeciem leczenia można zobaczyć jak będą wyglądać zęby po zakończeniu leczenia.
Do leczenia dostaje się zestaw specjalnych przeżroczystych nakładek – alignerów.
W trakcie leczenia Invisalign, każdy zestaw wykonanych specjalnie dla ciebie alignerów należy nosić przez dwa tygodnie, wraz ze zmianą kolejnych kompletów alignerów, zęby zaczynają się stopniowo, milimetr po milimetrze przesuwać do pozycji, które zostały zaplanowane.
W tym czasie lekarz lekarz monitoruje postęp leczenia.
Czas trwania terapii jest różny dla każdego pacjenta i zależy od złożoności danego przypadku.
Ta metoda ze względu, że nakładki alignery są prawie całkowicie niewidoczne pozwala normalnie , bez skrępowania funkcjonować- wiekszość osób nawet nie wie ,że osoba nosi jakiś aparat.
Takim leczeniem ortodontycznym w naszej klinice zajmuję się dr Ewa Mazurec.
Współczesna medycyna coraz bardziej wykorzystuje do planowania i leczenia nowe cyfrowe technologie, tak jak w ostanim numerze opisywałem najnowszy tomograf oraz jego ogromne możliwości, tak w tym artykule chciałem przedstawić Państwu ogromny przełom w leczeniu ortodontycznym.