Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie:

– Implantologii
– Stomatologii Estetycznej
– Protetyki
– Ortodoncji

Potrzebujesz pomocy? Nie zwlekaj. Zadzwoń i umów wizytę jak najszybciej.

Protetyka

Kliknij nazwę na belce poniżej aby przeczytać więcej

KORONY

W przypadku utraty pojedynczego zęba, aby zrobić klasyczny most musimy spiłować często zdrowe zęby sąsiednie. Możemy jednak wprowadzić implant do luki między zębowej i na nim zamocować koronę.

Koronka jest trwale przykręcona maleńką śrubką do implantu, od wewnętrznej, niewidocznej strony lub po prostu cementowana jak korona na własnym zębie. Sposoby mocowania nadbudowy protetycznej na implantach są różne dla różnych systemów.

W odcinkach przednich, gdzie kosmetyka odgrywa decydującą rolę ,od zewnątrz – na powierzchni wargowej brzeg korony wnika pod dziąsło do złudzenia upodabniając się do naturalnego zęba.

MOSTY

Kiedy potrzebna jest odbudowa kilku zębów możemy wykonać kilkupunktową niezależną implantację i na niej oprzeć brakujące zęby .

Most jest uzupełnieniem stałym – nieruchomym utrzymującym się, na minimum dwóch filarach, z umieszczonym w środku przęsłem. Tymi podporami są implanty.

Maksymalnie, aby odtworzyć wszystkie zęby t.j.14 (przy całkowitym bezzębiu szczęki lub żuchwy) potrzeba sześciu, bądź siedmiu implantów.

Mosty hybrydy ( połączenie implantu z zębem własnym) nie mają długotrwałych klinicznych obserwacji użytkowania. Nie wykazano też gorszego rokowania co do utrzymania takich mostów niż mosty oparte wyłącznie na implantach. Ale ze względu na brak długoterminowych badań w tym temacie, jako filary dla mostów opartych na implancie i zębie wskazane są szczególnie zęby już koronowane, bądź też wymagające koronowania, przez co można zrezygnować z osadzania sąsiedniego implantu. Inaczej zaleca się nienaruszanie zębów własnych i stosowanie mostu opartego tylko na implantach.

PROTEZY CAŁKOWITE

Rekonstrukcją w przypadku bezzębia może być proteza całkowita. Jednak ci Pacjenci, którzy użytkują takie uzupełnienie, wiedzą jak wiele kłopotów one sprawiają.

Siły żucia przenoszone przez akryl protezy na kość powodują jej zanik. Zwłaszcza w żuchwie następuje tak bardzo duży zanik podłoża dla protezy, że po jakimś czasie nie ma się ona czego trzymać. To skutkuje ruchomością protezy. Ruchomość uzupełnienia protetycznego, brak prawidłowych kontaktów artykulacyjnych i obniżona percepcja prowadzą do uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej i dolegliwości bólowych oraz do przyśpieszenia zaników podłoża kostnego. Te dolegliwości wynikające z ruchomości protez całkowitych (a w szczególności protezy całkowitej dolnej) powodują dyskomfort Pacjenta podczas ich użytkowania oraz sprawiają problemy podczas jedzenia.

Implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i fantastycznie stabilizują protezy.

Liczba implantów potrzebnych do wykonania protezy nakładowej w żuchwie wynosi od 2 do 6 i zależy od rodzaju planowanej protezy, miejscowych warunków anatomicznych i możliwości finansowych Pacjenta. Ze względu na sposób obciążenia podłoża protetycznego rozróżniamy dwa rodzaje protez nakładowych:

 • protezy – mosty oparte całkowicie na implantach,
 • protezy oparte zarówno na implantach, jak i na podłożu śluzówkowo-kostnym.

Stosując dwa implanty umieszcza się je z reguły w miejscu kłów. Planując podparcie protezy nakładowej na czterech implantach, rozmieszczamy je w polu trapezu. Zarówno dwa jak i cztery implanty najlepiej szynujemy retencyjną belką.

Zaletą zastosowania czterech implantów jest wyeliminowanie dodatkowo rotacji przednio-tylnej protezy, która może występować przy belce opartej na dwóch implantach. Implanty wprowadza się w przedniej części trzonu żuchwy pomiędzy otworami bródkowymi. Jakość wyrostka bezzębnego i kości w tym odcinku żuchwy są z reguły dobre. Przy dwóch wszczepach umieszczanych w odcinku przednim można również zastosować zatrzaski

Implanty ortodontyczne (mini implanty)

W celu zakotwiczenia ortodontycznego, ze względu na możliwość umiejscowienia ich w każdym obszarze wyrostka zębodołowego, coraz powszechniejsze stają się mini implanty.

Wymiary mini implantu wynoszą – średnica 1,2mm, dł. 6mm. Są więc na tyle małe, że nie powodują uszkodzeń kości i mogą być usunięte w każdej chwili, gdy nie będą już potrzebne.

Wygojenie kości po usunięciu implantu następuje bardzo szybko.

Profilaktyka i higiena

Regularna, dokładna higiena jamy ustnej, połączona z profesjonalnym oczyszczaniem zębów przez higienistkę sprawi, że nowe zęby będą służyć przez wiele lat.

Żywotność zarówno naturalnych zębów, jak i tych odbudowanych na implantach, zależy w dużej mierze od samodyscypliny Pacjenta w przestrzeganiu nienagannej higieny. Nowe zęby należy regularnie szczotkować, nitkować przestrzenie między zębowe, najlepiej 3 razy dziennie po każdym posiłku. Przynajmniej raz na 6 miesięcy Pacjent powinien korzystać z zabiegu profesjonalnej higienizacji, czyli dokładnego oczyszczenia zębów z kamienia naddziąsłowego i tego groźniejszego, poddziąsłowego.

 

Pojedyncze uzupełnienie

W przypadku pojedynczego uzupełnienia (zęba odbudowanego na implancie), szczególnie ważne jest stosowanie nici dentystycznej. Porcelanowa korona łączy się z implantem pod dziąsłem, czego konsekwencją może być zaleganie płytki nazębnej, której nie można usunąć szczoteczką, a jedynie nitką dentystyczną.

 

Uzupełnienie wielopunktowe

Najbardziej efektywnym sposobem na utrzymanie właściwej higieny w przypadku odbudowy wielopunktowej (mostu) są specjalne, małe szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Jest to doskonałe rozwiązanie do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni pod mostami.

Licówki

Kliknij nazwę na belce poniżej aby przeczytać więcej

Licówki

Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów (od strony licowej – stąd nazwa). Dzięki tej metodzie osiągniemy szybki efekt estetyczny poprawiający kształt i kolor naszych zębów.

Licówki porcelanowe to jedna z technik od lat stanowiąca największy filar stomatologii estetycznej. Pozwala osiągnąć spektakularne efekty, mimo niewielkiej ingerencji w twarde tkanki zębowe. Jest nieoceniona zarówno u Pacjentów w różnych grupach wiekowych. Licówki porcelanowe występują jako niezależna procedura poprawiania uśmiechu lub stanowią element składowy tzw. prac kombinowanych (mosty + licówki, korony + licówki, protezy + korony + licówki). W pełnym łuku najczęściej wykonuje się około 6-8 licówek w przednim odcinku.

Licówki to forma leczenia z pogranicza trzech dziedzin stomatologii. Są to protetyka, ortodoncja i stomatologia estetyczna. Wynika to z szerokiego zakresu wskazań do wykonania tego typu uzupełnień. Licówki likwidują wszelkie estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że wyglądają one zdrowo i naturalnie.

Licówki porcelanowe wyglądają doskonale, są bardzo trwałe i nie maja negatywnego wpływu na dziąsła. Są bardzo cienkie- ich grubość średnio waha sie w granicach 0,3-0,5mm, ich zastosowanie pozwala na maksymalne ograniczenie ingerencji w zdrowe tkanki zęba. Postęp technologiczny sprawił, że możemy wykonywać licówki o grubości 0,2-0,3mm. Można je cementować na nietkniętym szkliwie (licówki bez szlifowania). Tak cienkościenna licówka może być wykorzystywana przy korektowaniu kształtu zębów. Wielu Pacjentów ze wskazaniem na leczenie ortodontyczne będzie mogło skorzystać z tej techniki leczenia. Jeżeli lekarz stosuje odpowiedni system adhezyjny oraz przestrzega wszystkich zasad, leczenie z zastosowaniem licówek po prostu nie może się nie udać.

Pierwsze licówki cementowane adhezyjnie były wykonane w latach 80, materiały użyte wtedy są dziś uważane za prymitywne, a odsetek licówek które dziś mają po 15 lat wynosi 93 %.

Dzięki licówce ząb nabiera idealnego kształtu i oczekiwanego koloru. Wykonane są z niezwykle wytrzymałego, półprzezroczystego materiału – porcelany o wyglądzie zbliżonym pod względem koloru oraz wrażenia dotykowego do naturalnego szkliwa zębów. Licówki nie są podatne na ubytki o charakterze próchnicowym i są odporne na silne przebarwienia, dlatego biały uśmiech pozostaje niezmieniony przez wiele długich lat.

Raz zacementowane licówki idealnie współgrają z naturalnymi zębami. Licówki są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na przebarwienia. Wykonywane są w różnych odcieniach bieli tak, aby można wybrać kolor najbardziej odpowiadający barwie pozostałych zębów, które zostały ówcześnie poddane wybielaniu (warunek konieczny). Są idealnym rozwiązaniem dla osób, w przypadku których zastosowane metody wybielania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, mogą również zostać zastosowane w celu odbudowy częściowo utraconego zęba lub korekty jego kształtu, pozwalają skutecznie ukryć uszczerbki i pęknięcia w szkliwie, są rozwiązaniem w wielu innych sytuacjach .

Licówki porcelanowe pozwalają na:
 • zmianę koloru zębów, poprzez pokrycie przebarwień, plam lub poprzez rozjaśnienie zębów
 • korektę estetyczną kształtu zęba poprzez jego wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie
 • estetyczną odbudowę częściowo utraconego zęba
 • korektę położenia zęba w łuku, w przypadku niewielkich nieprawidłowości w postaci wychylenia lub rotacji zęba – możliwość uniknięcia leczenia ortodontycznego
 • estetyczne zamknięcie szpar między zębami

Licówki wykonuje się najczęściej w następujących przypadkach:

 • planowana zmiana kształtu zębów,
 • mnogie erozje i ubytki szyjkowe,
 • urazowe odłamania brzegów siecznych,
 • nieestetyczne wypełnienia na powierzchniach licowych zębów przednich,
 • szpary między zębami,
 • korekta ustawień zębów,
 • zęby stożkowe,
 • niedorozwoje szkliwa,
 • przebarwienia np. po antybiotykach które nie mogą być usunięte poprzez wybielanie,
 • wydłużenie i rozjaśnienie startych z wiekiem zębów.
ZALETY LICÓWEK
 • Zachowują trwałą barwę i połysk, nie ulegają przebarwieniom.
 • Stwarzają nieograniczone możliwości indywidualnej charakterystyki.
 • Wymagają niewielkiej preparacji twardych tkanek zęba.
 • Zapewniają wyjątkową szczelność brzeżną.
 • Posiadają dużą odporność na ścieranie.
 • Dają bardzo dobry efekt estetyczny.
 • Są kompatybilne z tkankami przyzębia.
 • Powodują znaczną poprawę samopoczucia Pacjentów po zakończonym leczeniu.
 • Zapewniają Biały Uśmiech przez wiele lat.
POSTĘPOWANIE PODCZAS WYKONANIA LICÓWEK

Na pierwszej wizycie przed wykonaniem licówek lekarz po określeniu wskazań , przeciwwskazań i zebraniu właściwego wywiadu przygotowuje na modelach gipsowych projekt ostatecznej pracy (wax-up). Można go zmierzyć na zębach Pacjenta (mock-up) oraz wraz z Pacjentem omówić ewentualne korekty. Następnie po zaakceptowaniu mock-upu przygotowuje się zęby i pobiera wycisk skanerem wewnątrzustnym Lava lub metodą tradycyjną. Jeżeli zęby wymagały szlifowania, Pacjent opuszcza gabinet w licówkach tymczasowych. Po okresie potrzebnym na wykonanie pracy przez laboratorium Pacjent zgłasza sie na ostateczne osadzenie licówek porcelanowych na zębach.

Przed przystąpieniem do leczenia za pomocą licówek porcelanowych należy wykonać pełną sanację jamy ustnej , czyli wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe, oczyścić zęby z kamienia i osadu, wykonać zdjęcia radiologiczne i, jeżeli to konieczne, wybielić zęby. Wybielanie jest konieczne wtedy, gdy licówki mają być nałożone na zęby z dużymi przebarwieniami. Należy także wnikliwie dokonać analizy uśmiechu i odbudować braki zębowe, które mogą zagrozić trwałości przyszłych licówek.

Czasami przed wykonaniem licówek należy przeprowadzić leczenie ortodontyczne, jeżeli rotacje, przechylenia czy przemieszczenia zębów są tak duże, że efekt estetyczny po wykonaniu licówek nie byłby zadowalający.

Po wykonaniu licówek

W przypadku licówek, jak i innych uzupełnień protetycznych, ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Prawidłowe szczotkowanie, nitkowanie i korzystanie z dodatkowych zabiegów higienicznych sprawi, że wykonane uzupełnienie będzie służyło przez wiele lat, a my odzyskamy długo skrywany szeroki uśmiech.

PO ZABIEGU

Jedynie stała dbałość i troska o uzębienie i wykonaną odbudowę , jest w stanie zapewnić optymalną trwałość i bezproblemowe działanie licówek. Osoby, które przeszły zabieg powinny stosować się do poniższych wskazówek:

Żucie: Jak przy zębach naturalnych, należy unikać gryzienia i żucia pokarmów zbyt twardych (twarde słodycze, lód, kości itp.) zębami zaopatrzonymi w licówki, ponieważ pod działaniem skrajnych sił porcelana może zostać odłamana od zębów. Niedopuszczalne jest także obgryzanie paznokci czy łuskanie ziarek np.słonecznika. należy unikać nagryzania bardzo twardych przedmiotów jednym zębem.

Wizyty kontrolne: należy regularnie przychodzić na wizyty kontrolne – co 6 miesięcy albo podczas zalecanych przeglądów. Często problemy pojawiające się przy licówkach mogą być zauważone na wczesnym etapie i łatwo zażegnane, podczas gdy czekanie przez dłuższy okres może wymagać w efekcie powtórzenia całego procesu odtwórczego.

Zabiegi profilaktyczne: W celu zapewnienia optymalnej trwałości odbudowy, a także zapobiegania w przyszłości próchnicy czy uszkodzeniu tkanek wspierających licówkę , należy stosować się do następujących zabiegów profilaktycznych :

 • szczotkować zęby pastą z zawartością fluoru po każdym jedzeniu oraz nitkować je, szczególnie przed snem.
 • stosować płukankę z fluorem, płucząc energicznie jamę ustną przez przynajmniej 30 sekund – najlepiej tuż przed snem.

Przeciętnie licówki starczają na kilkanaście do kilkudziesięciu lat, niemniej jednak wynikają niekiedy pewne sytuacje, które wymuszają wymianę odbudowy. Bardzo duża siła żucia, czy uraz wypadkowy mogą spowodować pęknięcie porcelany licówki, tak jak może dojść do pęknięcia czy złamania zęba naturalnego. Należy zachować ostrożność przy sportach i innych potencjalnie urazowych sytuacjach. Przy uprawianiu kontaktowego sportu należy nosić szynę ochronną. Pęknięcie czy złamanie zazwyczaj wymaga wykonania na nowo odbudowy, ale niekiedy poddaje się naprawie.

Korony i Mosty Pełnoceramiczne

Szalony rozwój stomatologii nie ominął protetyki. Współczesne techniki odbudowy utraconych tkanek zęba to nie tylko wypełnienia, ale także estetyczna odbudowa protetyczna. Uzupełnienia protetyczne pełnoceramiczne są najlepszym rozwiązaniem dla Pacjentów oczekujących uzupełnień o najwyższej estetyce.

Pomimo, że metalowo-porcelanowe korony i mosty są wciąż standardem, który w wielu przypadkach umożliwia pełną rehabilitację jamy ustnej, to z punktu widzenia estetyki uzupełnienia takie nie zawsze spełniają oczekiwania Pacjentów. Metal podbudowy jest nieprzezierny i odbija światło w niekorzystny sposób, co może wpływać na sztuczny, matowy wygląd całej odbudowy. Im więcej światła w sztucznej koronie tym bliżej naturalnych ludzkich zębów. Pamiętajmy , że niektóre materiały jak metale nie przepuszczają światła a więc pomimo perfekcyjnego wykonania nigdy nie osiągniemy sukcesu estetycznego.

W przeciwieństwie do nich korony i mosty pełnoceramiczne zbudowane z naturalnych materiałów są tak podobne do prawdziwych zębów, że nie można ich odróżnić. Mają taką samą przepuszczalność światła jak w przypadku zębów naturalnych. Dlatego obecna protetyka stosuje coraz więcej materiałów o zwiększonej przeświecalności (ceramika). Ceramika posiada ogromnie pozytywny wpływ na dziąsła Pacjenta. Żaden inny materiał stosowany dotychczas w stomatologii nigdy nie miał tak wielkiej biozgodności. Przy ceramice dziąsło nie wykazuje stanów zapalnych. Materiał jest całkowicie wolny od uczuleń w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych matali na bazie stopów chromo niklowych.

Korony pełnoceramiczne wykonane są na podbudowie tlenku glinu (system procera) i z tradycyjnej porcelany skaleniowej. stosuje się je najczęściej do uzupełnień zębów przednich. Charakteryzują się doskonałą estetyką- doskonale naśladują zęby naturalne, są biozgodne z tkankami miękkimi i nie dają uczuleń.

 

Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu:

Cyrkon – materiał ceramiczny zbliżony do ideału. Od wielu lat jest on wykorzystywany w technologii kosmicznej. W medycynie został zastosowany jako materiał eliminujący stopy metali a w stomatologii stanowi podbudowę wielu prac protetycznych. Tlenek cyrkonu jest materiałem niezwykle wytrzymałym, wysoce estetycznym, w kolorze naturalnego zęba. Wytwarzany jest w oparciu o technologię komputerową, dzięki czemu uzyskuje się największą szczelność i dokładność. Jest biozgodny i nie daje uczuleń. Tlenek cyrkonu to obecnie materiał o najwyższych parametrach dla konstrukcji protetycznych.

 Prace na bazie cerkonu i tlenku glinu charakteryzują się najwyższą dokładnością, czyli maksymalną precyzją, bowiem wykonywane są w nowoczesnej technice CAD-CAM czyli komputerowego skanowania i frezowania

Biżuteria Nazębna

Biżuteria nazębna to najnowsze osiągnięcie stomatologii estetycznej. Moda na ozdoby przyklejane do szkliwa zęba przyszła do nas z USA i zdobywa coraz większą popularność także w Europie, gdyż niewielkim kosztem pozwala osiągnąć zwracający uwagę otoczenia efekt. Jest to doskonała alternatywa dla innych metod dekorowania ciała, gdyż jest całkowicie bezpieczna i odwracalna.

Biżuteria nazębna to elementy ze złota, cyrkonii lub szkła kryształowego mocowane do powierzchni zęba bezinwazyjnie (bez wiercenia) za pomocą specjalnego kleju kompozytowego stosowanego również przy mocowaniu zamków ortodontycznych) co gwarantuje, że powierzchnia zęba nie zostanie uszkodzona w czasie montażu, usunięcia lub wymiany na inny wzór. Procedura montowania ozdoby jest prosta i bezpieczna. Fachowe umocowanie gwarantuje bardzo dobrą przyczepność. Ozdoba może zostać zdjęta z zęba w dowolnym czasie przez lekarza stomatologa i po wypolerowaniu szkliwa powierzchnia zęba pozostaje nienaruszona. Biżuteria utrzymuje się na zębach od kilku miesięcy do ponad roku, w tym czasie nie ma żadnych ograniczeń co do sposobu żucia pokarmów czy sposobów dbania o higienę jamy ustnej.

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE:

 • Zabieg mocowania biżuterii nazębnej nie jest ani bolesny ani inwazyjny. Nie wymaga znieczulenia
 • Biżuteria może być przymocowana na górnych przednich zębach lub w odcinku bocznym
 • Biżuteria nazębna jest ozdobą, która utrzymuje się na zębach przez kilka lat
 • Jeżeli masz ochotę zamienić kryształ na inny lub go usunąć, może to być wykonane przez naszych stomatologów w każdej chwili.
 • Każda osoba ze stałymi zębami może mieć nałożoną biżuterie nazębną. Rozmaitość kryształów pozwala na wybór idealnej biżuterii do każdego wieku oraz płci.
 • Ozdobne kamienie mogą być mocowana na zębach naturalnych jak i odbudowanych protetycznie.

Nasze Usługi:

Implanty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse sollicitudin mauris elit, sit amet tempus purus ornare et. Suspendisse et leo dolor. Proin luctus nulla eget lectus sodales efficitur. Donec eget maximus elit, a volutpat dui. Fusce blandit nulla nec viverra egestas. Morbi fermentum congue ligula in viverra.

Ortodoncja

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse sollicitudin mauris elit, sit amet tempus purus ornare et. Suspendisse et leo dolor. Proin luctus nulla eget lectus sodales efficitur. Donec eget maximus elit, a volutpat dui. Fusce blandit nulla nec viverra egestas. Morbi fermentum congue ligula in viverra.

Stomatologia Estetyczna

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse sollicitudin mauris elit, sit amet tempus purus ornare et. Suspendisse et leo dolor. Proin luctus nulla eget lectus sodales efficitur. Donec eget maximus elit, a volutpat dui. Fusce blandit nulla nec viverra egestas. Morbi fermentum congue ligula in viverra.

Protetyka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse sollicitudin mauris elit, sit amet tempus purus ornare et. Suspendisse et leo dolor. Proin luctus nulla eget lectus sodales efficitur. Donec eget maximus elit, a volutpat dui. Fusce blandit nulla nec viverra egestas. Morbi fermentum congue ligula in viverra.

Wybielanie

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse sollicitudin mauris elit, sit amet tempus purus ornare et. Suspendisse et leo dolor. Proin luctus nulla eget lectus sodales efficitur. Donec eget maximus elit, a volutpat dui. Fusce blandit nulla nec viverra egestas. Morbi fermentum congue ligula in viverra.

Bezbolesne Ekstrakcje

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse sollicitudin mauris elit, sit amet tempus purus ornare et. Suspendisse et leo dolor. Proin luctus nulla eget lectus sodales efficitur. Donec eget maximus elit, a volutpat dui. Fusce blandit nulla nec viverra egestas. Morbi fermentum congue ligula in viverra.

Adres:
Wojkowice ul. Zdrowa 6
55-020 Żórawina

Godziny pracy: Pon. – Pt.: 8.00 -21.00, Sob. 8.00-14.00
Rejestracja On-line: Zarejestruj Wizytę Online